Urodzona w Norwegii żydowska aktorka, muzyk, reżyserka i dramatopisarka, od 2001 roku mieszka we Wrocławiu. Absolwentka studiów teatralnych w Tel Awiwie i Nowym Jorku, występuje na profesjonalnych scenach od 1981 roku. Rozpoczęła karierę aktorską między innymi  w teatrach narodowych w Izraelu i w Norwegii, wcześnie rozpoczęła również pisanie i występowanie w swoich własnych monodramach. W roku 1990 zdecydowała się skupić swoją artystyczną działalność na tematyce historii i dziedzictwa Żydów europejskich, koncertowała i występowała w autorskich spektaklach na scenach międzynarodowych.

Od 2005 roku pełni funkcję dyrektora Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej we wrocławskiej Synagodze Pod Białym Bocianem. Rok później założyła Fundację Bente Kahan, która odpowiedzialna jest za CKiEŻ oraz za renowacje dużej i małej synagogi we Wrocławiu (zakończone w 2010/2015 roku) oraz mykwy i piwnicy Synagogi Pod Białym Bocianem (zakończone w roku 2018).
Bente Kahan jest laureatką wielu nagród za swą pracę w Polsce, między innymi:
Prezydenta Wrocławia (2006), tytuł Ambasadora Wrocławia (2010), Niemiecko – Polska Nagroda Kulturalna Śląska i Nieder Sachsen (2010), Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2013), Nagroda Polcul (2015), Krzyż Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec (2016).

 

Bente Kahan w Synagodze Pod Białym Bocianem. Zdjęcie: Maciej Kulczynski